

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80 mm x 22.50 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
| Type | Time Delay / Slow Blow |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 1.6 A |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 565
Distributors
pcbx
Unit Price$1.70217
Ext.Price$1.70217
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.70217 | $1.70217 |
| 10 | $1.30206 | $13.02060 |
| 25 | $1.18713 | $29.67825 |
| 50 | $1.08234 | $54.11700 |
| 100 | $0.99514 | $99.51400 |
| 300 | $0.90656 | $271.96800 |
| 500 | $0.82586 | $412.93000 |
| 1000 | $0.75747 | $757.47000 |
| 3000 | $0.72583 | $2177.49000 |
