| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80 mm x 22.50 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
| Type | Time Delay / Slow Blow |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 414
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15821
Ext.Price$0.15821
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15821 | $0.15821 |
| 10 | $0.14207 | $1.42070 |
| 50 | $0.12758 | $6.37900 |
| 100 | $0.10244 | $10.24400 |
| 500 | $0.08226 | $41.13000 |
| 1000 | $0.07838 | $78.38000 |
| 3000 | $0.07468 | $224.04000 |
| 5000 | $0.07115 | $355.75000 |
