

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Resistance | 3.1 mΩ |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Cartridge, Ceramic |
| Current Rating | 16 A |
| Power Dissipation | 3.07 mW |
| Size | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80 mm x 22.50 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33437
Ext.Price$0.33437
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33437 | $0.33437 |
| 10 | $0.29786 | $2.97860 |
| 50 | $0.26534 | $13.26700 |
| 100 | $0.23088 | $23.08800 |
| 500 | $0.20089 | $100.44500 |
| 1000 | $0.19226 | $192.26000 |
| 3000 | $0.18401 | $552.03000 |
| 5000 | $0.17611 | $880.55000 |
