
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.9898 mm |
| Termination | Clip |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Resistance | 10.8 mΩ |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Cartridge, Ceramic |
| Current Rating | 6.3 A |
| Size | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20 mm x 20.00 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
Stock: 543
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.28384 | $2.83840 |
| 25 | $0.25832 | $6.45800 |
| 50 | $0.23510 | $11.75500 |
| 100 | $0.21715 | $21.71500 |
| 300 | $0.19792 | $59.37600 |
| 500 | $0.18039 | $90.19500 |
| 1000 | $0.17184 | $171.84000 |
| 3000 | $0.15816 | $474.48000 |
