

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.217" Dia x 0.846" L (5.50 mm x 21.50 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
| Type | Time Delay / Slow Blow |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 400 mA |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 426
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30653
Ext.Price$0.30653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30653 | $0.30653 |
| 10 | $0.27221 | $2.72210 |
| 50 | $0.24173 | $12.08650 |
| 100 | $0.21959 | $21.95900 |
| 500 | $0.19947 | $99.73500 |
| 1000 | $0.18120 | $181.20000 |
| 3000 | $0.16914 | $507.42000 |
| 5000 | $0.15788 | $789.40000 |
