
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 8.4 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 3.02 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3.6 Ω |
| Voltage Rating | 125 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Electrical |
| Current Rating | 100 mA |
| Approvals | UR |
| Color | Blue |
| Body Material | Ceramic |
| Fuse Current | 100 mA |
| Size | 0.119" Dia x 0.331" L (3.02 mm x 8.40 mm) |
| Body Style | Leaded Fuses |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 503
Distributors
pcbx
Unit Price$3.51718
Ext.Price$3.51718
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.51718 | $3.51718 |
| 10 | $2.83494 | $28.34940 |
| 25 | $2.61015 | $65.25375 |
| 50 | $2.40320 | $120.16000 |
| 100 | $2.07150 | $207.15000 |
| 300 | $1.86023 | $558.06900 |
| 500 | $1.67053 | $835.26500 |
| 1000 | $1.60813 | $1608.13000 |
