

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 8.4 mm |
| Width | 3.02 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 3.02 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Resistance | 3.6 Ω |
| Height | 3.02 mm |
| Voltage Rating | 250 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Electrical |
| Current Rating | 100 mA |
| Working Voltage | 250 V |
| Approvals | UR |
| Color | Blue |
| Body Material | Ceramic |
| Outside Diameter | 3.02 mm |
| Fuse Current | 100 mA |
| Size | 0.119" Dia x 0.331" L (3.02 mm x 8.40 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 91
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57310
Ext.Price$1.57310
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57310 | $1.57310 |
| 10 | $1.34146 | $13.41460 |
| 25 | $1.23561 | $30.89025 |
| 50 | $1.13811 | $56.90550 |
| 100 | $1.04830 | $104.83000 |
