

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.110" Dia x 0.280" L (2.80 mm x 7.11 mm) |
| Body Style | Leaded Fuses |
| Type | Fast Blow |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 2541
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73866
Ext.Price$0.73866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73866 | $0.73866 |
| 10 | $0.57451 | $5.74510 |
| 25 | $0.53143 | $13.28575 |
| 50 | $0.49159 | $24.57950 |
| 100 | $0.44200 | $44.20000 |
| 300 | $0.37593 | $112.77900 |
| 500 | $0.31974 | $159.87000 |
| 1000 | $0.30777 | $307.77000 |
