

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 7.11 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.41 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 23 |
| Resistance | 5 mΩ |
| Current Rating | 12 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Approvals | CSA, UR |
| Housing Material | Ceramic |
| Size | 0.110" Dia x 0.280" L (2.80 mm x 7.11 mm) |
| Body Style | Leaded Fuses |
| Type | Specialty Fuses |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22460
Ext.Price$0.22460
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22460 | $0.22460 |
| 10 | $0.20092 | $2.00920 |
| 50 | $0.17974 | $8.98700 |
| 100 | $0.15666 | $15.66600 |
| 500 | $0.13654 | $68.27000 |
