

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 19.05 mm |
| Width | 5.08 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3.3 MΩ |
| Height | 12.192 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 5.08 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | ATO Blade Fuse |
| Current Rating | 20 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Yellow |
| Body Material | Thermoplastic |
| Fuse Current | 20 A |
| Size | 0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05 mm x 5.08 mm x 12.19 mm) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
