
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.45 GHz |
| Q Factor | 44 |
| DC Resistance (DCR) | 315 mΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Inductance | 16 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05472
Ext.Price$0.05472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05472 | $0.05472 |
| 10 | $0.04474 | $0.44740 |
| 50 | $0.03947 | $1.97350 |
| 100 | $0.03482 | $3.48200 |
| 500 | $0.03191 | $15.95500 |
| 1000 | $0.03036 | $30.36000 |
| 3000 | $0.02999 | $89.97000 |
