

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.155" Dia x 0.280" L (3.94 mm x 7.11 mm) |
| Body Style | Leaded Fuses |
| Type | Fast Blow |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 3541
Distributors
pcbx
Unit Price$1.90222
Ext.Price$1.90222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.90222 | $1.90222 |
| 10 | $1.61496 | $16.14960 |
| 25 | $1.45674 | $36.41850 |
| 50 | $1.31403 | $65.70150 |
| 100 | $1.11397 | $111.39700 |
| 300 | $1.01559 | $304.67700 |
| 500 | $0.92589 | $462.94500 |
| 1000 | $0.88827 | $888.27000 |
| 3000 | $0.82586 | $2477.58000 |
