

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 19.1 mm |
| Width | 5.1 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 31.1 mΩ |
| Height | 18.8 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 5.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 3 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Approvals | UL |
| Color | Violet |
| Body Material | Nylon |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Housing Material | Polyamide |
| Fuse Current | 3 A |
| Schedule B | 8536100040 |
| Size | 0.752" L x 0.201" W x 0.484" H (19.10 mm x 5.10 mm x 12.30 mm) |
Stock: 1693
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16118
Ext.Price$0.16118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16118 | $0.16118 |
| 10 | $0.14335 | $1.43350 |
| 50 | $0.12749 | $6.37450 |
| 100 | $0.11065 | $11.06500 |
| 500 | $0.09603 | $48.01500 |
| 1000 | $0.08981 | $89.81000 |
| 3000 | $0.08399 | $251.97000 |
