

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 19.1 mm |
| Width | 5.1054 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Resistance | 1.61 mΩ |
| Height | 12.2936 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 5.1 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 35 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Approvals | CSA, UL |
| Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Fuse Current | 35 A |
| Size | 0.752" L x 0.201" W x 0.484" H (19.10 mm x 5.10 mm x 12.30 mm) |
Stock: 544
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10906
Ext.Price$0.10906
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10906 | $0.10906 |
| 10 | $0.09941 | $0.99410 |
| 50 | $0.09062 | $4.53100 |
| 100 | $0.08264 | $8.26400 |
| 500 | $0.07537 | $37.68500 |
| 1000 | $0.07144 | $71.44000 |
| 3000 | $0.06772 | $203.16000 |
