

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 19.1 mm |
| Width | 5.1 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10.91 mΩ |
| Height | 12.2936 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 5.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | ATO Blade Fuse |
| Current | 7.5 A |
| Current Rating | 7.5 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Approvals | CSA, UL |
| Color | Brown |
| Housing Material | Polyamide |
| Fuse Current | 7.5 A |
| Size | 0.752" L x 0.201" W x 0.484" H (19.10 mm x 5.10 mm x 12.30 mm) |
Stock: 942
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10349
Ext.Price$0.10349
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10349 | $0.10349 |
| 10 | $0.09135 | $0.91350 |
| 50 | $0.08064 | $4.03200 |
| 100 | $0.07031 | $7.03100 |
| 500 | $0.06130 | $30.65000 |
| 1000 | $0.05616 | $56.16000 |
| 3000 | $0.05145 | $154.35000 |
