0294100.MXJ-C
Manufacturer:
Littelfuse
Mfr.Part #:
0294100.MXJ-C
Datasheet:
Description:
Fuses Holder Time Delay / Slow Blow 100 A Voltage Rating (DC):32 V
ParameterValue
Voltage Rating (DC)32 V
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
RoHSCompliant
TypeTime Delay / Slow Blow
Current Rating100 A
ColorBlue
Size0.906" L x 0.646" W x 0.996" H (23.00mm x 16.40mm x 25.30mm)