
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 8.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 55.6 mΩ |
| Height | 3.8 mm |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 3.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 2 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Grey |
| Body Material | Polyamide |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Fuse Current | 2 A |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Type | Automotive |
Stock: 1474
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08813
Ext.Price$0.08813
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08813 | $0.08813 |
| 10 | $0.07810 | $0.78100 |
| 50 | $0.06922 | $3.46100 |
| 100 | $0.06066 | $6.06600 |
| 500 | $0.05316 | $26.58000 |
| 1000 | $0.05047 | $50.47000 |
| 3000 | $0.04792 | $143.76000 |
| 5000 | $0.04508 | $225.40000 |
