
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 3.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 33.75 mΩ |
| Height | 8.8 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 3.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 3 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Violet |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Fuse Current | 3 A |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
| Type | Medium / Normal Blow |
Stock: 3764
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08918
Ext.Price$0.08918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08918 | $0.08918 |
| 10 | $0.08358 | $0.83580 |
| 50 | $0.07834 | $3.91700 |
| 100 | $0.07381 | $7.38100 |
| 500 | $0.06955 | $34.77500 |
| 1000 | $0.06823 | $68.23000 |
| 3000 | $0.06693 | $200.79000 |
| 5000 | $0.06527 | $326.35000 |
