
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 7.42 mΩ |
| Height | 8.7884 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 3.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 10 A |
| Approvals | UL |
| Color | Red |
| Housing Material | Polyamide |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
Stock: 2657
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.17868 | $1.78680 |
| 50 | $0.15389 | $7.69450 |
| 100 | $0.14106 | $14.10600 |
| 500 | $0.11541 | $57.70500 |
| 1000 | $0.10857 | $108.57000 |
