
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 8.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 7.42 mΩ |
| Height | 3.8 mm |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 3.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 10 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Red |
| Body Material | Plastic, Polyamide, Thermoplastic |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Fuse Current | 10 A |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
| Type | Mini Blade Fuse |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8321
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09629
Ext.Price$0.09629
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09629 | $0.09629 |
| 10 | $0.08594 | $0.85940 |
| 50 | $0.07670 | $3.83500 |
| 100 | $0.06792 | $6.79200 |
| 500 | $0.06014 | $30.07000 |
| 1000 | $0.05358 | $53.58000 |
| 3000 | $0.04773 | $143.19000 |
| 5000 | $0.04469 | $223.45000 |
