
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 2.3 mΩ |
| Height | 8.7884 mm |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 3.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 25 A |
| Color | Natural |
| Body Material | Plastic, Polyamide |
| Fuse Current | 25 A |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Type | Automotive |
Stock: 3591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08947
Ext.Price$0.08947
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08947 | $0.08947 |
| 10 | $0.07897 | $0.78970 |
| 50 | $0.06970 | $3.48500 |
| 100 | $0.06081 | $6.08100 |
| 500 | $0.05306 | $26.53000 |
| 1000 | $0.05022 | $50.22000 |
| 3000 | $0.04753 | $142.59000 |
| 5000 | $0.04449 | $222.45000 |
