
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 3.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1.8 MΩ |
| Height | 8.8 mm |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 3.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 30 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Green |
| Fuse Current | 30 A |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Type | Automotive |
Stock: 11272
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09504
Ext.Price$0.09504
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09504 | $0.09504 |
| 10 | $0.08420 | $0.84200 |
| 50 | $0.07459 | $3.72950 |
| 100 | $0.06539 | $6.53900 |
| 500 | $0.05733 | $28.66500 |
| 1000 | $0.05442 | $54.42000 |
| 3000 | $0.05165 | $154.95000 |
| 5000 | $0.04851 | $242.55000 |
