
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 29.1846 mm |
| Width | 19.558 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Resistance | 294 µΩ |
| Height | 9.906 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 19.05 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 175 A |
| Approvals | UL |
| Color | White |
| Fuse Current | 175 A |
| Size | 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20 mm x 19.05 mm x 9.90 mm) |
Stock: 197
Distributors
pcbx
Unit Price$4.64234
Ext.Price$4.64234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.64234 | $4.64234 |
| 10 | $3.55499 | $35.54990 |
| 25 | $3.23728 | $80.93200 |
| 50 | $2.94795 | $147.39750 |
| 100 | $2.71849 | $271.84900 |
| 300 | $2.47239 | $741.71700 |
| 500 | $2.24856 | $1124.28000 |
| 1000 | $2.18113 | $2181.13000 |
