
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 68.58 mm |
| Width | 19.558 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 257 µΩ |
| Height | 9.906 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 19.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 200 A |
| Approvals | UL |
| Color | Blue |
| Body Material | Plastic, Thermoplastic |
| Fuse Current | 200 A |
| Size | 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20 mm x 19.05 mm x 9.90 mm) |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$4.09613
Ext.Price$4.09613
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.09613 | $4.09613 |
| 10 | $3.50573 | $35.05730 |
| 25 | $3.26363 | $81.59075 |
| 50 | $3.03825 | $151.91250 |
| 100 | $2.82842 | $282.84200 |
| 300 | $2.74484 | $823.45200 |
| 500 | $2.66372 | $1331.86000 |
| 1000 | $2.58951 | $2589.51000 |
