
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21 mm x 8.8 mm x 21.59 mm) |
| Type | Medium / Normal Blow |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Packaging | Bulk |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39830
Ext.Price$0.39830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39830 | $0.39830 |
| 10 | $0.39110 | $3.91100 |
| 25 | $0.38853 | $9.71325 |
| 50 | $0.38597 | $19.29850 |
| 100 | $0.38344 | $38.34400 |
