
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 29.21 mm |
| Width | 8.85 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1.4 mΩ |
| Height | 21.59 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 32 V |
| Depth | 8.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 40 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Orange |
| Housing Material | Plastic |
| Fuse Current | 40 A |
| Size | 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21 mm x 8.8 mm x 21.59 mm) |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90797
Ext.Price$0.90797
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90797 | $0.90797 |
| 10 | $0.77184 | $7.71840 |
| 25 | $0.72539 | $18.13475 |
| 50 | $0.68173 | $34.08650 |
| 100 | $0.64069 | $64.06900 |
| 300 | $0.61973 | $185.91900 |
| 500 | $0.59946 | $299.73000 |
| 1000 | $0.57802 | $578.02000 |
