
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 29.21 mm |
| Width | 8.85 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 890 µΩ |
| Height | 21.59 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 8.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Automotive |
| Current Rating | 60 A |
| Working Voltage | 32 V |
| Color | Blue |
| Body Material | Plastic |
| Housing Material | Plastic |
| Fuse Current | 60 A |
| Size | 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21 mm x 8.8 mm x 21.59 mm) |
Stock: 274
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39398
Ext.Price$0.39398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39398 | $0.39398 |
| 10 | $0.38486 | $3.84860 |
| 25 | $0.38158 | $9.53950 |
| 50 | $0.37833 | $18.91650 |
| 100 | $0.37510 | $37.51000 |
