
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 4.1 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Number of Poles | 2 |
| Connector Type | IDC |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
