
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 16.6 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 165 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 500 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | PTFE |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Impedance | 50 Ω |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass, Bronze, Copper |
| Frequency | 4 Hz |
| Orientation | Straight |
| Gender | Jack (Socket) |
| Body Material | Brass |
| Connector Type | BNC, Socket |
| Max Frequency | 4 GHz |
| Fastening Type | Bayonet |
| Housing Color | Silver |
| Body Plating | Nickel |
| RF Series | BNC |
| Contact Termination | Solder |
| Shield Termination | Solder |
Stock: 1630
Distributors
pcbx
Unit Price$2.28437
Ext.Price$2.28437
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.28437 | $2.28437 |
| 10 | $2.09030 | $20.90300 |
| 25 | $2.02106 | $50.52650 |
| 50 | $1.85862 | $92.93100 |
| 100 | $1.57734 | $157.73400 |
| 300 | $1.53927 | $461.78100 |
| 500 | $1.50211 | $751.05500 |
| 1000 | $1.48929 | $1489.29000 |
