
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 500 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Dielectric Material | PP |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50 Ω |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze, Copper |
| Frequency | 4 GHz |
| Orientation | Right Angle |
| Gender | Jack (Socket) |
| Connector Type | BNC, Coaxial, Socket |
| Max Frequency | 4 GHz |
| Fastening Type | Bayonet |
| Housing Color | White |
| Body Plating | Nickel |
| RF Series | BNC |
| Contact Termination | Solder |
| Shield Termination | Solder |
Stock: 1276
Distributors
pcbx
Unit Price$1.88341
Ext.Price$1.88341
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.88341 | $1.88341 |
| 10 | $1.60214 | $16.02140 |
| 25 | $1.52690 | $38.17250 |
| 50 | $1.48330 | $74.16500 |
| 100 | $1.36447 | $136.44700 |
| 300 | $1.28022 | $384.06600 |
| 500 | $1.20117 | $600.58500 |
| 1000 | $1.18237 | $1182.37000 |
