0402B223K100NT
Mfr.Part #:
0402B223K100NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 22 nF 10 % 10 V
ParameterValue
Capacitance22 nF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
PackagingReel
Voltage Rating10 V