0402CG102J500NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0402CG102J500NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 1 nF 5 % 50 V
ParameterValue
Capacitance1 nF
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V