0402CG330L500NT
Mfr.Part #:
0402CG330L500NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 33 pF 15 % 50 V
ParameterValue
Capacitance33 pF
Tolerance15 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V