0402DC-27NXGRW
Manufacturer:
Coilcraft
Mfr.Part #:
0402DC-27NXGRW
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 27 nH 2 % 700 mA 192.9 mΩ
ParameterValue
Tolerance2 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.52 GHz
TypeWirewound
Q Factor65
Current Rating700 mA
DC Resistance (DCR)192.9 mΩ
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 hours ago)
ShieldingUnshielded
Inductance27 nH