0402DC-39NXGRW
Mfr.Part #:
0402DC-39NXGRW
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 39 nH 2 % 500 mA 375 mΩ
ParameterValue
Tolerance2 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency3.86 GHz
TypeWirewound
Q Factor68
Current Rating500 mA
DC Resistance (DCR)375 mΩ
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 hours ago)
ShieldingUnshielded
Inductance39 nH