0402X475K6R3NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0402X475K6R3NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 4.7 µF 10 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance4.7 µF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX5R
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V