0603CG5R1C500NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0603CG5R1C500NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 5.1 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance5.1 pF
Tolerance0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.8 mm