
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 437420
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01476
Ext.Price$0.01476
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01476 | $0.01476 |
| 10 | $0.00738 | $0.07380 |
| 50 | $0.00568 | $0.28400 |
| 100 | $0.00437 | $0.43700 |
| 500 | $0.00391 | $1.95500 |
| 1000 | $0.00349 | $3.49000 |
| 3000 | $0.00327 | $9.81000 |
| 5000 | $0.00307 | $15.35000 |
| 10000 | $0.00288 | $28.80000 |
| 30000 | $0.00270 | $81.00000 |
| 50000 | $0.00253 | $126.50000 |
| 100000 | $0.00238 | $238.00000 |
