
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 162534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01804
Ext.Price$0.01804
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01804 | $0.01804 |
| 10 | $0.00902 | $0.09020 |
| 50 | $0.00694 | $0.34700 |
| 100 | $0.00534 | $0.53400 |
| 500 | $0.00478 | $2.39000 |
| 1000 | $0.00427 | $4.27000 |
| 3000 | $0.00397 | $11.91000 |
| 5000 | $0.00369 | $18.45000 |
| 10000 | $0.00343 | $34.30000 |
| 30000 | $0.00319 | $95.70000 |
| 50000 | $0.00297 | $148.50000 |
| 100000 | $0.00277 | $277.00000 |
