
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dielectric | Y5V |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Capacitance | 10 µF |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 13843
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02220
Ext.Price$0.02220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02220 | $0.02220 |
| 10 | $0.01110 | $0.11100 |
| 50 | $0.00854 | $0.42700 |
| 100 | $0.00772 | $0.77200 |
| 500 | $0.00698 | $3.49000 |
| 1000 | $0.00635 | $6.35000 |
| 3000 | $0.00578 | $17.34000 |
| 5000 | $0.00526 | $26.30000 |
| 10000 | $0.00479 | $47.90000 |
| 30000 | $0.00436 | $130.80000 |
