
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4017
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02372
Ext.Price$0.02372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02372 | $0.02372 |
| 10 | $0.01186 | $0.11860 |
| 50 | $0.00912 | $0.45600 |
| 100 | $0.00809 | $0.80900 |
| 500 | $0.00718 | $3.59000 |
| 1000 | $0.00634 | $6.34000 |
| 3000 | $0.00559 | $16.77000 |
| 5000 | $0.00516 | $25.80000 |
| 10000 | $0.00476 | $47.60000 |
| 30000 | $0.00439 | $131.70000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
