
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 1 µF |
| Thickness | 1.25 mm |
| Voltage Rating | 25 V |
| Dielectric | X7R |
Stock: 575
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02362
Ext.Price$0.02362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02362 | $0.02362 |
| 10 | $0.01181 | $0.11810 |
| 50 | $0.01054 | $0.52700 |
| 100 | $0.00941 | $0.94100 |
| 500 | $0.00835 | $4.17500 |
| 1000 | $0.00741 | $7.41000 |
| 3000 | $0.00657 | $19.71000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
