
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 63561
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04894
Ext.Price$0.04894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04894 | $0.04894 |
| 10 | $0.02447 | $0.24470 |
| 50 | $0.01882 | $0.94100 |
| 100 | $0.01682 | $1.68200 |
| 500 | $0.01504 | $7.52000 |
| 1000 | $0.01393 | $13.93000 |
| 3000 | $0.01290 | $38.70000 |
| 5000 | $0.01195 | $59.75000 |
| 10000 | $0.01107 | $110.70000 |
| 30000 | $0.01025 | $307.50000 |
| 50000 | $0.00950 | $475.00000 |
