
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 16810
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01704
Ext.Price$0.01704
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01704 | $0.01704 |
| 10 | $0.00852 | $0.08520 |
| 50 | $0.00655 | $0.32750 |
| 100 | $0.00504 | $0.50400 |
| 500 | $0.00453 | $2.26500 |
| 1000 | $0.00407 | $4.07000 |
| 3000 | $0.00375 | $11.25000 |
| 5000 | $0.00345 | $17.25000 |
| 10000 | $0.00318 | $31.80000 |
| 30000 | $0.00293 | $87.90000 |
| 50000 | $0.00270 | $135.00000 |
| 100000 | $0.00248 | $248.00000 |
