
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1885
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02572
Ext.Price$0.02572
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02572 | $0.02572 |
| 10 | $0.01286 | $0.12860 |
| 50 | $0.00989 | $0.49450 |
| 100 | $0.00892 | $0.89200 |
| 500 | $0.00805 | $4.02500 |
| 1000 | $0.00733 | $7.33000 |
| 3000 | $0.00668 | $20.04000 |
| 5000 | $0.00609 | $30.45000 |
| 10000 | $0.00555 | $55.50000 |
| 30000 | $0.00505 | $151.50000 |
