
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02098
Ext.Price$0.02098
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02098 | $0.02098 |
| 10 | $0.01049 | $0.10490 |
| 50 | $0.00807 | $0.40350 |
| 100 | $0.00621 | $0.62100 |
| 500 | $0.00559 | $2.79500 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00467 | $14.01000 |
| 5000 | $0.00432 | $21.60000 |
| 10000 | $0.00400 | $40.00000 |
| 30000 | $0.00370 | $111.00000 |
| 50000 | $0.00342 | $171.00000 |
| 100000 | $0.00317 | $317.00000 |
