
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4944
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01056
Ext.Price$0.01056
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01056 | $0.01056 |
| 10 | $0.00528 | $0.05280 |
| 50 | $0.00475 | $0.23750 |
| 100 | $0.00427 | $0.42700 |
| 500 | $0.00381 | $1.90500 |
| 1000 | $0.00340 | $3.40000 |
| 3000 | $0.00305 | $9.15000 |
| 5000 | $0.00274 | $13.70000 |
