
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 300 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 7231
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02818
Ext.Price$0.02818
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02818 | $0.02818 |
| 10 | $0.01409 | $0.14090 |
| 50 | $0.01084 | $0.54200 |
| 100 | $0.00834 | $0.83400 |
| 500 | $0.00747 | $3.73500 |
| 1000 | $0.00669 | $6.69000 |
| 3000 | $0.00618 | $18.54000 |
| 5000 | $0.00571 | $28.55000 |
| 10000 | $0.00528 | $52.80000 |
| 30000 | $0.00488 | $146.40000 |
| 50000 | $0.00451 | $225.50000 |
| 100000 | $0.00416 | $416.00000 |
