
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1978
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02984
Ext.Price$0.02984
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02984 | $0.02984 |
| 10 | $0.01492 | $0.14920 |
| 50 | $0.01148 | $0.57400 |
| 100 | $0.00883 | $0.88300 |
| 500 | $0.00796 | $3.98000 |
| 1000 | $0.00718 | $7.18000 |
| 3000 | $0.00665 | $19.95000 |
| 5000 | $0.00616 | $30.80000 |
| 10000 | $0.00571 | $57.10000 |
| 30000 | $0.00529 | $158.70000 |
| 50000 | $0.00490 | $245.00000 |
| 100000 | $0.00455 | $455.00000 |
