
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 500 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02296
Ext.Price$0.02296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02296 | $0.02296 |
| 10 | $0.01148 | $0.11480 |
| 50 | $0.00883 | $0.44150 |
| 100 | $0.00679 | $0.67900 |
| 500 | $0.00613 | $3.06500 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00512 | $15.36000 |
| 5000 | $0.00474 | $23.70000 |
| 10000 | $0.00439 | $43.90000 |
| 30000 | $0.00406 | $121.80000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
| 100000 | $0.00347 | $347.00000 |
